1 września 2022

Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2022/2023

    1 września 2022 roku rozpoczął się nowy rok szkolny 2022/ 2023. Mamy nadzieję, że wyjątkowo upalne wakacje sprawiły, że dzieci i młodzież z radością powracają w szkolne mury.

    Po mszy świętej w kościele pw. Św. Michała Archanioła w Płonce Kościelnej  uczniowie, rodzice i nauczyciele spotkali się na placu szkolnym. Pogoda dopisała. Na plac apelowy wprowadzono sztandar Szkoły Podstawowej im. Ks. Jerzego Popiełuszki. Społeczność szkolna odśpiewała uroczyście Mazurka Dąbrowskiego, a Pani Dyrektor - Alicja Skłodowska - powitała wszystkich po wakacyjnej przerwie, życząc kadrze pedagogicznej oraz uczniom owocnego roku szkolnego pełnego sukcesów,  a Rodzicom - radości i dumy z osiągnięć swoich pociech. Błogosławieństwa Bożego udzielił zebranym ksiądz proboszcz parafii w Płonce Kościelnej - Józef Ogórkis.  Uczniowie klasy V i VI przypomnieli zebranym o ważnych dla Polski wydarzeniach z 1 września 1939 roku, a mianowicie o wybuchu II wojny światowej. Pamięć walczących w obronie ojczyzny uczczono symboliczną minutą ciszy.

    Po uroczystości, delegacja nauczycieli oraz uczniów wraz z Pocztem Sztandarowym udała się do Łap, aby uczestniczyć w gminnych obchodach 83 rocznicy wybuchu II wojny światowej.

    Ważnym akcentem obchodów wrześniowych rocznic jest złożenie hołdu pomordowanym przez Niemców mieszkańcom okolicznych miejscowości przy obelisku pod Wólką Waniewską. Również i w tym roku delegacja Szkoły Podstawowej im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Łupiance Starej, na czele z Panią Dyrektor Alicją Skłodowską, złożyła kwiaty i zapaliła znicze w imieniu całej społeczności lokalnej. Losy zamordowanych uczczono również minutą ciszy i chwilą zadumy. Pamięć o tym miejscu jest naszym patriotycznym obowiązkiem. 


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz