24 czerwca 2022

Uroczyste zakończenie Roku Szkolnego 2021/2022

    24 czerwca  o godzinie 9:15 zabrzmiał ostatni dzwonek, sygnalizujący zakończenie roku szkolnego, a jednocześnie rozpoczynający długo wyczekiwane i upragnione wakacje.

    Uroczystość poprzedziła Msza Święta w Kościele Parafialnym w Płonce Kościelnej. Swoją obecnością zaszczycili nas proboszcz parafii pw. Św. Michała Archanioła ksiądz Józef Ogórkis , radny Rady Miejskiej pan Stanisław Żochowski, sołtys wsi pan Piotr Kamiński, przewodnicząca Rady Rodziców pani Urszula Jaworowska oraz licznie zgromadzeni rodzice i uczniowie. Pani dyrektor Alicja Skłodowska podziękowała wszystkim za całoroczną pracę i wręczyła nagrody z konkursów i różnorodnych akcji. Wyróżniła również najbardziej aktywnych uczniów i rodziców, którzy otrzymali pamiątkowe dyplomy uznania.  Następnie przyszedł czas na nagrodzenie uczniów ze średnią ocen co najmniej 5,4 oraz zachowaniem bardzo dobrym lub wzorowym. Otrzymali oni  Stypendia Burmistrza Łap, które wręczył w imieniu Burmistrza radny Rady Miejskiej pan Stanisław Żochowski. Są to : Emilia Kostrowska z klasy IV, Patryk Popławski z klasy V, Anna Karpowicz i Grzegorz Popławski z klasy VI, Magdalena Żur z klasy VII oraz Martyna Jabłonowska z klasy VIII. Zasłużone i okupione ciężką pracą świadectwa z czerwonym paskiem z  rąk pani dyrektor i wychowawców w tym roku szkolnym otrzymali uczniowie:

Klasa IV
 • Emilia Kostrowska
 • Krystian Filonik
 • Adam Żur
Klasa V
 • Patryk Popławski
 • Adrianna Jaworowska
Klasa VI 
 • Grzegorz Popławski
 • Anna Karpowicz
 • Paweł Szechidewicz
Klasa VII
 • Magdalena Żur
Klasa VIII
 • Martyna Jabłonowska
 • Wiktoria Markowska
 • Magdalena Piszczatowska
 • Narewska Julia.
Rodzice wzorowych uczniów otrzymali również listy gratulacyjne w dowód uznania i podziękowania . 
Na zakończenie uroczystości przyszedł czas na część artystyczną. Kunszt aktorski i wokalny zaprezentowali uczniowie z klasy III, żegnając swoją wychowawczynię panią Bożenę  Płońską. Pięknym i radosnym śpiewem porwali całą społeczność szkolną oraz zaproszonych gości. Podziękowali swojej pani za wspólne trzy lata nauki i zabawy. 
Po młodszych kolegach pałeczkę przejęli uczniowie klasy VII, którzy w sympatyczny sposób pożegnali swych starszych kolegów, kierując w ich stronę wiele ciepłych i wzruszających słów. 
Pięknym  akcentem była część artystyczna przygotowana przez Ósmoklasistów, którzy w ten sposób wyrazili swoje podziękowanie wszystkim nauczycielom i pracownikom szkoły za trud i wysiłek włożony w ich wychowanie. Wzruszający i pełen emocji występ wycisnął niejedną łzę, była to chwila pełna nostalgii, zadumy i refleksji nad tym co było… 
Pani dyrektor i wychowawczyni Joanna Dąbrowska skierowały wiele ciepłych słów do swych wychowanków, życząc im, aby czas spędzony w szkole na zawsze pozostał w ich sercach. Podziękowały za zapał, otwartość, zaangażowanie  i za te chwile, które pozostaną długo w naszej pamięci. Podkreślały też, że  mury  tej szkoły są zawsze miejscem przyjaznym absolwentom pamiętającym o swoich wychowawcach. 
Po zakończonej części artystycznej wszyscy uczniowie rozeszli się do klas, by po raz ostatni w tym roku szkolnym spotkać się ze swoimi wychowawcami i odebrać świadectwa. 
Wszystkim uczniom życzymy wspaniałych, słonecznych i bezpiecznych wakacji i do zobaczenia 1 września !!!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz