23 czerwca 2022

    W dniach 13- 14 czerwca 2022 uczennice kl. VIII z SP w Łupiance Starej: Wiktoria Markowska, Julia Narewska, Magdalena Piszczatowska, Małgorzata Śliwonik i Izabela Żur oraz nauczyciel historii Grzegorz Hryncewicz uczestniczyli w wyjeździe edukacyjnym na Litwę. Była to nagroda w konkursie wiedzy o ppłk. Stanisławie Nilskim- Łapińskim, organizowanym przez Burmistrza Łap.
    
    Pierwszego dnia młodzież zwiedziła miasteczko Troki, gdzie znajduje się zamek legendarnego władcy Litwy - Giedymina, oraz stolicę państwa litewskiego - Wilno. W trakcie zwiedzania do uczniów dołączyli: Burmistrz Łap p. Krzysztof Gołaszewski, autor książki o ppłk. Nilskim- Łapińskim p. Marcin Tomkiel oraz autorka pytań do konkursu p. Dorota Kondratiuk. Przedstawiciele gminy razem z młodzieżą złożyli wieńce na grobie Matki marszałka Piłsudskiego na Cmentarzu Na Rossie.

    Drugiego dnia grupa odwiedziła Aquapark w Druskiennikach gdzie przez 3 godziny oddawała się wodnym szaleństwom. W wycieczce naszym uczniom towarzyszyli koledzy i koleżanki z SP 2 w Łapach.

    
    Panie Burmistrzu!

Dziękujemy bardzo za wspaniałą nagrodę i czekamy  z niecierpliwością na kolejne super konkursy! 

Pozdrawiamy! Uczniowie SP im. Ks. Jerzego Popiełuszki w Łupiance Starej.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz