21 listopada 2019

Sukces uczniów ze Szkoły Podstawowej w Łupiance Starej w konkursie ,,Bezpieczny Powiat Białostocki”.

W dniu 21 listopada 2019 r. Starostwo Powiatowe w Białymstoku we współpracy z Komendą Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Białymstoku zorganizowało konkurs pt. „Bezpieczny Powiat Białostocki” w Zespole Szkół Mechanicznych im. Stefana Czarnieckiego w Łapach.

Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych i szkół średnich z terenu Powiatu Białostockiego. W konkursie uczestniczyło 25 trzyosobowych drużyn z 17 szkół powiatu białostockiego. Młodzież po pisemnym teście z wiedzy o ochronie przeciwpożarowej zmagała się z trzema zadaniami praktycznymi. Ocenie podlegała umiejętność udzielania pierwszej pomocy połączona z bezpiecznymi zachowaniami w domu oraz zagrożeniami związanymi z tlenkiem węgla. Następne wyzwanie dotyczyło zasad wykorzystania podręcznego sprzętu gaśniczego oraz umiejętność zgłoszenia zdarzenia do służb ratunkowych.

Szkołę Podstawową w Łupiance Starej reprezentowali uczniowie z klasy ósmej w składzie: Paweł Filonik, Paweł Szymójko, Konrad Jaworowski, którzy zajęli I miejsce. Oprócz dyplomów zwycięzcy otrzymali wartościowe nagrody sponsorowane przez Państwową Straż Pożarną i Starostwo Powiatowe. Uczniów do konkursu przygotowała Pani Anna Piekutowska. GRATULUJEMY!!!


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz